PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW DW/081/P

ul. Małopanewska 2 (na Shell)
54-212 Wrocław

Nie wiesz jak do nas dojechać?
Wyznacz trasę

Godziny pracy

Poniedziałek-Piątek: 7.00 – 21.00
Sobota: 8.00 – 18.00

Kontakt z nami

71 356 87 78
zobacz
cennik
Obsługiwane pojazdy
motocykl | motorower | skuter | samochód osobowy | bus | samochód ciężarowy do 3,5 t | traktor | ciągnik

Sprawdzenie samochodu Wrocław: badania techniczne, przegląd samochodu z gazem

Na terenie miasta Wrocław znajdują się trzy stacje diagnostyczne Speed Car, w których możesz sprawdzić swój samochód. Jedna z nich jest usytuowana przy ulicy Małopanewskiej 2 i jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-21.00 oraz w soboty 8.00-18.00. Dogodna lokalizacja sprawia, że stanowimy idealny wybór zarówno dla mieszkańców miasta, jak również dla kierowców przejeżdżających przez stolicę Dolnego Śląska.

Sprawdzenie samochodu we Wrocławiu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach i uniknięcia wypadków komunikacyjnych każdy kierowca musi regularnie udawać się do stacji kontroli pojazdów. Niewywiązanie się z tego obowiązku będzie skutkować mandatem. Dlatego do skorzystania z usług Speed Car zapraszamy wszystkich właścicieli samochodów osobowych i nie tylko. Nasza oferta jest bardzo urozmaicona, obejmuje też badania techniczne skutera czy motocykla.

Każdy pojazd poruszający się po drogach krajowych musi posiadać ważny przegląd. Dotyczy to nie tylko auta osobowego, ale też wszelkiego rodzaju ciężarówek, maszyn rolniczych czy nawet jednośladów (z wyłączeniem rowerów). Nic dziwnego, w końcu uczestniczą one w ruchu drogowym i w razie awarii wadliwych podzespołów stanowią zagrożenie komunikacyjne. Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla klientów biznesowych, których interesuje przegląd większej liczby aut. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć w cenniku dostępnym na stronie. Diagnostyka przeprowadzana jest na nowoczesnym sprzęcie (ścieżce diagnostycznej), dlatego zawsze gwarantujemy najwyższą jakość usług. Również nasi pracownicy wyróżniają się wiedzą i dużym doświadczeniem.

Jakie konsekwencje czekają na kierowców, którzy nie wybrali się na sprawdzanie auta w terminie? Za brak ważnego przeglądu policja w trakcie rutynowej kontroli wystawi mandat na kwotę 500 złotych. Mimo że obecnie nie trzeba już wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego, to i tak nie uchroni to nikogo przed konsekwencjami. Jednak przede wszystkim zaniechanie tego typu jest niebezpieczne dla samego kierowcy. W końcu niedziałająca instalacja elektryczna czy usterki silnika są jednymi z częstszych przyczyn wypadków drogowych. A przecież nikt nie chce ryzykować życia swojego oraz współpasażerów, czy pieszych poruszających się po drodze. Dlatego też warto sprawdzać zarówno samochód, jak i stan techniczny każdego innego pojazdu, regularnie i na czas.

Sprawdzenie auta – szczegółowe informacje

W asortymencie usług naszego serwisu można znaleźć zarówno badanie techniczne, jak i przegląd okresowy pojazdu. Wiele osób używa tych dwóch zwrotów jako synonimów, jednak nie jest to właściwe. Każde z nich przebiega w nieco inny sposób i związany jest z różnymi regulacjami. Aby pojazd mógł zacząć poruszać się po polskich drogach, wymagane jest badanie techniczne. Dotyczy to maszyn rolniczych, osobowych i ciężarowych oraz motorowerów i przyczep. Jedynie w przypadku samochodów nowych fabrycznie (z homologacją) nie trzeba spełniać tego wymogu. W trakcie badania specjaliści przeprowadzają identyfikację auta, czy jest zgodna z informacjami zawartymi w dowodzie rejestracyjnym. Sprawdzają też, jaki jest stan układu hamulcowego, ogumienia, oświetlenia, układu kierowniczego itp.

Kontrola pojazdów na terenie Wrocławia

Oprócz corocznego przeglądu stanu technicznego samochodu istnieją też inne przesłanki, aby takową wykonać. Przede wszystkim dotyczy to pojazdów, które zostały sprowadzone do Polski z zagranicy. Nawet gdy podobne badanie było wykonywane przez poprzedniego właściciela przed upływem roku. Diagnoza jest wymagana ze względu na bardzo zróżnicowane regulacje prawne, jakie obowiązują w poszczególnych państwach. Oględziny w naszej firmie pozwolą kierowcy przekonać się, czy nowo nabyte auto nadaje się na polskie drogi. Jeśli zostało ono zakupione na terenie Unii Europejskiej, trzeba mieć przy sobie jedynie dowód rejestracyjny oraz dokument potwierdzający własność. W przypadku importu z innych państw wymagana jest dodatkowo czasowa rejestracja w Polsce.

Kolejną przesłanką do wykonania badania technicznego jest uczestnictwo samochodu w wypadku komunikacyjnym. Jeśli kolizja była poważna i istnieje ryzyko usterek podzespołów, wówczas Policja obliguje właściciela do odwiedzenia stacji kontroli. Na ten czas funkcjonariusze zabierają dowód rejestracyjny, który zostanie zwrócony w lokalnym wydziale komunikacyjnym, po okazaniu potwierdzenia przeglądu. Należy pamiętać, że badanie powypadkowe nie jest związane z tym okresowym, na który trzeba również udać się w odpowiednim czasie. Jednak nie tylko wypadek będzie przesłanką do nadprogramowego badania. Jeśli w czasie rutynowej kontroli drogowej funkcjonariusze zauważą nieprawidłowości, również mogą zobowiązać kierowcę do sprawdzenia samochodu.

Klienci odwiedzający nasze stacje mogą zawsze liczyć na profesjonalne i indywidualne podejście. Zatrudniamy jedynie doświadczonych i kompetentnych specjalistów, którzy szybko wychwycą wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu samochodu. W zakres usług Speed Car wchodzą także atrakcyjne ubezpieczenia we Wrocławiu – ubezpieczenia OC, AC i NNW na samochód, pojazdy osobowe, rolnicze, ciężarowe itp. Dzięki temu można w trakcie jednej wizyty wykonać przegląd pojazdu i podpisać polisę ubezpieczeniową.

Dostępne promocje

Lokalizacja

54-212 Wrocław,
Małopanewska 2

51.1227689
16.988249

Dostępne promocje

PODSTAWOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW DW/081/P

ul. Małopanewska 2 (na Shell)
54-212 Wrocław

Nie wiesz jak do nas dojechać?
Wyznacz trasę

Kontakt z nami

71 356 87 78

Godziny pracy

Poniedziałek-Piątek: 7.00 – 21.00
Sobota: 8.00 – 18.00

zobacz
cennik

Lista stacji Speed Car

Partner biznesowy

Współpraca

Dołącz do sieci Speed Car

Klient indywidualny

Tanie

Ubezpieczenia OC

Przeglądy

U nas nie musisz się umawiać

Klimatyzacja

Ozonowanie pojazdu

Diagnostyka

Auto lekarz przy zakupie

bezpieczeństwo

Wymień starą gaśnicę na nową

Benefity

Programy lojalnościowe